ІСТОРІЯ ПЕЧИВА "МАРІЯ"

Історія чи не найпопулярнішого печива у світі має романтичний флер. 

 

Син королеви Великобританії Вікторії, принц Альфред після довгих років військової служби вирішив одружитися, і за наречену обрав не аби-кого, а спадкоємицю російського трону, дочку імператора Олександра ІІ, принцесу Марію.

 

Варто згадати, що у той час відносини між Великобританією та Росію були не надто люб’язними: ще не загоїлися рани від Кримської війни, у якій вони були по різні сторони фронту.

 

Тим не менш Вікторія благословила вибір сина і обидві монархії почали приготування до весілля, призначеного на 23 січня 1874 року.

 

У той період англійська пекарська галузь займала провідні позиції у світі і кондитери з «Peek Freans» вирішили зробити нареченій особливий подарунок: новий вид печива, названий в її честь. За основу вони взяли рецептуру популярного на той час у Великобританії печива “Rich Tea”, виключили солод та додали ваніль. 

 

На жаль, ні такі прояви пошани, ні інші спроби зробити перебування принцеси Марії при англійському дворі більш комфортним не дали значних результатів. Вона вела усамітнений спосіб життя і до кінця була вірна православним канонам та російським традиціям. Та й загалом її сімейне життя склалося не надто щасливо.

 

Проте печиво, назване в її честь вже налічує майже 150 років історії, давно стало окремою торговою маркою та не втрачає своєї популярності донині.

 

Цікаво, що, не зважаючи на англійське коріння, печиво “Марія” на американських континентах сприймається як іспанське. Справа в тому, що після Громадянської війни, яка охопила Іспанію в 1936-1939 роках, дешевий у виробництві смаколик був чи не єдиним доступним для збіднілого населення. Звідти “Марія” поширилася в США, Мексику та країни Південної Америки. 

 

Сьогодні більшість виробників мають його у своєму асортименті під різними назвами: “Marie”, “María”, “Mariebon”, “Marietta” та ін. 

 

Традиційно це кругле печиво з хвилястим краєм, має напис МАRIA (або варіації) та наскрізні отвори по всій поверхні.

 

Печиво належить до класу затяжних. Воно сухе, слоїсте, але не крихке. При намоканні набухає та збільшується, але не розкисає, тому гурмани полюбляють вмочати його в чай, какао чи тепле молоко.

 

На пострадянському просторі печиво “Марія” має репутацію корисного та дієтичного і рекомендується при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок, вагітним та у якості першого прикорму немовлят.

 

Created by TM Grona